Koupelnový nábytek musí být především praktický

Praktičnost na prvním místě

Faktem je, že bez nábytku se v koupelně neobejdete. Je potřeba mít vhodný úložný prostor na sprchové gely, šampony, mýdla, náhradní kartáčky na zuby, holicí potřeby a další hygienu. Řada žen má v koupelně uloženou i svou kosmetickou výbavu, a ta nebývá nejskromnější. Takže mít vše položené na zemi není ideální nápad. A jedna skříňka na to vše obvykle ani nestačí. Proto si nejprve promyslete, kolik toho v koupelně vlastně máte a kolik skříněk či polic budete potřebovat.

Vhodné rozmístění

Než se vydáte na nákupy, zajděte do své koupelny a řádně si promyslete, kam se který kousek nábytku vejde. Skříňka může v obchodě vypadat malá, ale až si ji přinesete domů a sestavíte, možná budete s hrůzou zjišťovat, že vám nikam nepasuje a všude spíš překáží.

Takže platí staré známé pravidlo – dvakrát měř, jednou řež. Řezat nic nemusíte, ale měřit byste měli velmi pečlivě. Propočítejte si volné místo pod umyvadlem, ve vhodném zákoutí, vedle pračky a všude jinde. Zapište si všechny maximální možné hodnoty a mějte je při nákupu po ruce.

A totéž platí i o policích, ať už klasických nebo těch rohových. Proměřte si, jak velké závěsné systémy by vám vyhovovaly a co největšího se vám do koupelny vejde.

Sladěný nábytek

Někdo si koupí kovovou polici, dřevěnou bambusovou skříňku pod umyvadlo, na opačnou stranu koupelny umístí zase bílou skříňku a vše to doplní plastovou rohovou policí. Jistě, ve výsledku to bude fungovat a umístíte tam vše, co potřebujete. Ale hezky to vypadat nejspíš nebude.

Pokud se tedy rozhodnete koupit si nový koupelnový nábytek, snažte se držet jednoho stylu, jednoho materiálu. Zkrátka, pokud to půjde, kupte si celou sadu, z níž si doma poskládejte nové vybavení do vaší koupelny. Takové sady se samozřejmě vyrábějí a vypadá to pak moc hezky, protože nábytek k sobě hezky ladí a koupelna vypadá mnohem lépe.

Z druhé ruky

Leckdo si kupuje nový nábytek do koupelny. V případě levných materiálů nemusí ani koupelnová sestava vyjít příliš draho (ale také vám kvůli vlhku v koupelně možná dlouho nevydrží). Pokud stojíte o kvalitní materiály a masivnější nábytek, který vydrží dlouhá léta neporušený, budete si muset připlatit.

Proto je zajímavou variantou prohlédnout si inzeráty a nabídky na bazarech. Leckdo kupuje nový nábytek do koupelny, a přitom jeho stávající, jehož se kvůli tomu chce zbavit, je ve velmi dobrém stavu. Takže přes inzerát  můžete sehnat i skutečně hezké vybavení do koupelny, které vás vyjde na zlomek původní ceny. A skvěle vám poslouží.

Přečtěte si také Koupelnám letos vládne okázalost nebo Podle čeho vybírat ručníky a osušky do koupelny?

Fotografie