Podle čeho vybírat ručníky a osušky do koupelny?

Textil se vám musí líbit

Většina z nás vyrazí do obchodu a vybere si tam ručník nebo osušku podle barvy, případně velikosti. Je to velmi přirozené chování, protože se v tu chvíli řídíme svými emocemi a saháme po tom, co se nám líbí. A na tom není nic špatného, ba právě naopak. Textil určený do koupelny by se vám měl líbit, abyste ho tam měli rádi a nestyděli se za něj. Ale při výběru byste měli zvážit ještě další faktory.

Pozor na materiál

Možná jste nikdy neřešili, z čeho jsou ručníky a osušky vyrobeny. Ale určitě už jste zjistili, že jsou různé, některé více sají, další jsou hrubší, jiné vás nejsou skoro schopny osušit. A to se děje kvůli materiálu použitému na jejich výrobu.

Ručníky se totiž vyrábějí z různých materiálů, přičemž nejčastější je bavlna, mikrovlákno nebo příze. Bavlněné ručníky jsou obvykle nejjemnější a nejměkčí, takže jsou pro nás nejpříjemnější a doslova se s nimi při utírání mazlíme. Modernějším řešením jsou ručníky z mikrovlákna, které jsou výrazně lehčí a rychleji schnou, ale jejich nevýhodou bývá, že nejsou tak měkké jako bavlněné.

Kontrolujte kvalitu

Koupili jste si ručník za 30 korun a divíte se, jak je možné, že se po třech vypráních v automatické pračce párá? A čemu se divíte, když vás stál pár korun? Pokud si chcete pořídit ručníky a osušky, které budou nejen z kvalitního materiálu, ale i vám dlouho vydrží, měli byste už při nákupu alespoň pohledem zkontrolovat kvalitu jejich ušití.

Zaměřte se zejména na prošití a na to, jestli z nich už v obchodě nelezou nikde žádné nitky a viditelně se nepárají – takové kousky vůbec nekupujte. Lepší je připlatit si a koupit takové, které skutečně vydrží.

Na velikosti záleží

Posledním faktorem, na který byste se měli při kupování textilu do koupelny zaměřit, je velikost. Možná vás očarovala obří osuška o rozměrech 2 x 2 metry, ale brzy zjistíte, že to není nejpraktičtější kousek pro utírání po sprchování. Pokud ji ale chcete na pláž, je to skvělá volba.

Totéž platí o ručnících – pokud koupíte malý, možná je levnější, ale na utření celého těla vám rozhodně stačit nebude. Ale například k umyvadlu, na otření rukou či obličeje, bude ideální.

Při výběru se tedy zajímejte o rozměry osušek i ručníků a nejlepší je pořizovat vždy celou sadu obsahující všechny využitelné velikosti. Taková sada je i barevně sladěná, což v koupelně působí hezky.

Každý člen rodiny přitom může mít ručníky s vlastním vzorem či vlastní barvou, takže už se nikdy nebudete hádat, který ručník je čí.

Dále se u nás můžete dočíst o Barvách, které by ve vaší koupelně neměly chybět. Nebo zjistěte, že Moderní sprchový kout by měl odrážet především vaši osobnost.

Fotografie