Koupelnám letos vládne okázalost

Tipy pro rekonstrukci

Pokud chcete držet krok s trendy, můžete si do své stávající koupelny pořídit třeba jen nějaký detail, textilie nebo dekoraci, kterým naznačíte, že víte, jak mají letos koupelny vypadat. Pokud se chystáte na rekonstrukci koupelny nebo jste se do ní už pustili, mohou vám zase současné trendy poskytnout inspiraci, jak koupelnu zařídit, aby se vám nejen líbila, ale byla i stylová, praktická a vyhověla všem požadavkům moderní domácnosti.

Nadvláda okázalosti

Koupelnu většina z nás považuje za ryze praktickou místnost. Chodíme se do ní umýt, ať už se naložíme do vany, dáme si rychlou sprchu nebo si umyjeme zašpiněné ruce. Vyčistíme si tady zuby a provedeme základní hygienu nebo se nalíčíme.

Koupelna se nám sice může líbit, ale netrávíme v ní tolik času, abychom na tom trvali. A právě proto má tolik lidí naprosto obyčejnou koupelnu a nelpějí na tom, aby byla v jakémkoliv ohledu výjimečná, méně praktická a až příliš trendy. Ale pokud děláte novou koupelnu letos, měli byste na to jít jinak – trendy pro rok 2023 v koupelnové oblasti velí právě k okázalosti a eleganci.

Koupelna pro 21. století

Okázalá a elegantní koupelna nemusí vypadat jako z období baroka – všude samá kudrlinka, zlato, dekorace, naducaní andělíčci. Pokud nežijete na zámku, nýbrž v paneláku, nemusí vaše koupelna vypadat takto. Pokud se vám to samozřejmě nelíbí – milovníci zámeckých koupelen nechť si takovou zařídí i u sebe doma.

Nově trendy ale pojí okázalost spíše s elegancí. Tedy kvalitními, moderními výrobky, na kterých nebudete šetřit, budou dokonale vypadat, perfektně sloužit a budete se jimi moci pochlubit každé návštěvě. Nemusíte mít nutně koupelnu plnou moderních technologií – letošní trendy velí spíš praktičnosti, funkčnosti a přitom dokonalému vzhledu.

Dlažba

Sanita se prodává v různých designech. I to, co působí elegantně a okázale, tak může být poměrně levné. Zařídit si tedy elegantní koupelnu vás nemusí (ale také může) stát hodně peněz. To, kde se trendy mohou nejvíce projevit, je dlažba. Jistě víte, že dlažba se prodává v různých velikostech, tvarech a designech – a může být velmi drahá. Pokud chcete elegantní styl koupelny, sáhněte raději po těch dražších, které z vaší koupelny udělají krásné, elegantní místo.

Dekorace

Jiným způsobem, jak dokážete i stávající obyčejnou a starší koupelnu přeměnit v ráj elegance, je použití vhodných dekorací. I do malé koupelny se dají umístit různé dekorační předměty, které jí ihned dodají na zajímavosti a kráse. Může to být trendy váza s krásnou umělou květinou, nový sprchový závěs, nový kobereček, nové košíky na koupelnové potřeby, obrázek na stěnu, trendy osvětlení. Možností je nespočet a záleží především na vašem vkusu, jak si koupelnu zařídíte, aby byla i letos na pohled hezká a dobře jste se v ní cítili.

Přečtěte si také Jak vybrat dlažbu do koupelny? nebo Podle čeho vybírat ručníky a osušky do koupelny?

Fotografie