Moderní sprchový kout by měl odrážet především vaši osobnost

Za typickou součást sprchového koutu obvykle považujeme vaničku, protože tam zkrátka vždycky byla. Ale moderní trendy velí úplně ji zrušit. Že je to nemožné a vytopíte si kvůli tomu celý dům? Naopak! Je to mnohem pohodlnější, praktičtější a z estetického hlediska hezčí. Stačí jen udělat na podlaze správný sklon a odtokové drážky, umístit na nejvhodnější místo odpad a pro jistotu kolem sprchového koutu vybudovat skleněnou zástěnu – ale ani ta tam být nemusí, pokud by kazila efekt čistoty a jednoduchosti.

Špičkový výrobce

Pokud chcete mít něco skutečně exkluzivního, nesmíte se bát investovat do toho peníze. Takže i dokonalý sprchový kout budete muset pořídit od špičkového výrobce, který si na svých produktech dává skutečně záležet. Cosi vyrobeného neznámou společností a pocházející z Číny nejen nikoho neoslní, ale nejspíš to ani dlouho nevydrží.

Osobitý styl

Dalším krokem, jak si vytvořit jedinečné místo pro sprchování i zasloužený relax, je výběr podle vašeho vlastního stylu a vkusu. Z běžných, tuctových výrobků, které mají v koupelně všichni, tedy nevybírejte. Mnohem lepší je prohlédnout web a podívat se, jaké barevné, tvarové a typové varianty jsou na výběr.

Někdo dává přednost vintage či retro stylu, dalšího okouzlil ten industriální, jiní mají rádi chromované předměty. I při výběru sprchového koutu si tak můžete pořídit přesně to, co máte rádi a co bude ladit i se zbytkem vaší domácnosti.

Nebojte se velikosti

I když má řada lidí sprchový kout o rozměrech zhruba 90 x 90 cm, tak to ještě neznamená, že ho musíte mít taky. Zejména pokud máte velkou koupelnu, můžete si sprchový kout zařídit přesně tak velký, aby vám vyhovoval. Pokud se rozhodnete mít jeho podlahovou plochu velkou 200 x 100 cm, klidně můžete. Hlavní je, abyste se v něm cítili dobře.

Doladění pomocí detailů

Na závěr je potřeba při zařizování sprchového koutu myslet na různé typy doplňků. Například masážní a jiné typy sprchových hlavic. Vhodné osvětlení, které si třeba i v průběhu sprchování můžete dle aktuální nálady měnit. A vyrábějí se dokonce i audio systémy umístitelné do koupelen, potažmo sprchových koutů, které vaše běžné sprchování promění v dokonalý relax.

Nebojte se experimentovat a zároveň nespoléhejte na ty nejlevnější výrobky – zvlášť vlhkost a voda by je totiž mohla velmi rychle poničit. Proto je potřeba připlatit si za kvalitu a vědět, že vám doplňková technika bude sloužit nejméně několik let.

Pokud se raději koupete, přečtěte si náš článek Není vana jako vana. Jak vybrat tu nejvhodnější?, případně si od nás nechte poradit Barvy, které by ve vaší koupelně neměly chybět.

Fotografie