Podzim v koupelně

Podzimní barvy

Nádech podzimu si do koupelny můžete přinést díky vhodně zvoleným barvám. A nemusíte přitom měnit veškerý nábytek nebo dokonce dlažbu. Stačí vyměnit textilie a rázem to promění celou koupelnu. Máte v sadě ručníků nějaké zbarvené do oranžova, bordó, hněda nebo zlatavě žluté? Takové kombinace vám připomenou listy stromů, které ztrácí svěže zelenou barvu a mění se v pestře zbarvené – ale ještě neopadávají.

Koberečky do koupelny

Stejnou proměnu dokáže s koupelnou udělat také výměna podlahových koberečků. Že ještě žádné nemáte? To je velká chyba, protože právě textilní koberečky dokážou koupelnu nejen zútulnit, aby se vám v ní pohodověji pobývalo, ale jsou i velmi praktické. Dlažba po umytí může studit, ale chůze po koberečku je velmi příjemná.

Leckdo má koberečků v zásob více, aby je podle potřeby (nebo podle nálady) mohl měnit. Nejsou velké, a tak se snadno skladují. Většinou se také dají vyprat. Takže pokud si pořídíte sadu v barvách podzimu, vnese to do vaší koupelny hned jinou, pohodovější atmosféru.

Doplňky v barvách podzimu

Úplně stejnou proměnu s vaší koupelnou mohou udělat i různorodé doplňky. Ať už jde o zásobník na tekoté mýdlo, mýdlenku, kelímek na zubní kartáčky a tak dále. To vše můžete pořídit v různých stylech, barvách a tvarech. Tak proč si na každé roční období nepořídit jinou sadu, která vaši koupelnu pokaždé zahalí do úplně nového hávu? Leckdo to tak dělá. A pokud máte v koupelnových skřínkách dostatek místa, není problém tam odložené dekorace skladovat, dokud nebude nejvhodnější čas znovu je vyndat.

Ozdobte si dlaždice

Máte stěny koupelny z dlaždic? V tom případě jde o skvělý povrch přímo svádějící k ozdobení. Ať už sáhnete po klasických samolepkách, vinylových nálepkách nebo třeba nálepkách se semišovým povrchem, můžete si koupelnu třeba celou polepit podzimními listy, dýněmi a dalšími typickými obrázky.

Výhodou dlaždic je, že nálepka se z nich zpravidla velmi snadno odlupuje, dlaždice se tím neponičí a případné zbytky lepidla snadno umyjete houbičkou s trochou mycího prostředku. Takže teď si tam můžete rozvěsit podzim a za dva měsíce můžete dekorace snadno přeměnit na vánoční, následně na zimní a už se budete těšit na Velikonoce. Pokud máte děti, bude to pro ně skvělá zábava. Jen pozor na mokro – samolepky ho špatně snášejí, a tak je potřeba dávat je dostatečně daleko od vany (nebo sprchy).

Přečtěte si také Koupelnám letos vládne okázalost nebo Venkovní koupelna – koupací sud, vířivka i dřevěná vana.

Fotografie