Venkovní koupelna – koupací sud, vířivka i dřevěná vana

Venkovní wellness

Domácí wellness je čím dál populárnější. Ceny vířivek jdou dolů a ty nejobyčejnější pořídíte už za pár tisíc korun. Proto se není čemu divit, že si je kupuje čím dál víc lidí. Stačí mít dostatečně prostorný pozemek, mít venku přívod elektřiny a vody a máte vyřešeno. Od jara do podzimu si můžete užívat pohodu ve vířivce.

Kdo se rozhodne do vířivé vany investovat více, ten si může koupit větší, kvalitnější, lépe vybavenou. Nebo se prodávají třeba i vířivky konstrukčně propojené s bazénem. A to jsou pak skutečné domácí lázně. Výběr závisí jen na vás a vaší peněžence. Ale každá volba je skvělá.

Koupací sud

Možná už jste se setkali s koupacími sudy. Není to ten typický sud na dešťovou vodu, do kterého byste se naložili a lebedili si v něm. Koupací sudy jsou podobně prostorné jako vířivky, někdy jsou dřevěné, jindy mají i vnitřní stěnu. A nemusí jít jen o jakýsi mini bazének, v němž si pohovíte. Takový koupací sud totiž může být klidně i hydromasážní. A v tom případě si v něm užijete skvělý relax, možná ještě lepší než ve vířivce. A vzezření sudu je více přírodní a na mnoha pozemcích se sud vyjímá lépe než moderní vířivka.

Venkovní vana

Myslíte si, že vana patří jen do koupelny? Kdepak. Můžete mít klidně i venkovní vanu. Když existuje solární sprcha, proč byste si k ní nemohli přistavit i vanu? Venkovní vany se vyrábějí z jiných materiálů než ty vnitřní. Sice můžete mít takovou tu starou „retro“ vanu, ale mnohem zajímavější variantou je krásná, dřevěná vana, která snadno odolá vlivům počasí. Stačí kolem ní postavit zástěnu, abyste se zbavili zvědavých pohledů, a můžete si užívat báječnou letní koupel venku. Pokud jste na samotě, tak i se obejdete i bez zástěny, to je jasné.

Solární sprchy

Už jsme zmínili solární sprchu, proto se k ní na závěr ještě krátce vraťme. Dnes už nejde o nic zvláštního. Vyrábějí se ostatně i cestovní solární sprchy, které si s sebou můžete vzít třeba do kempu nebo na hudební festival.

Doma na zahradě ale můžete mít poctivou solární sprchu s velkou nádrží, do níž se vejde i několik desítek litrů vody. V horkých letních dnech je voda ohřátá velmi rychle. A třeba po koupání v bazénu je solární sprcha skvělá. Nebo se v ní zkrátka večer umyjete namísto v té domácí. A vaše léto bude mít hned jiné grády, protože takové sprchování by vám mohl kdekdo závidět. Zástěna je opět běžnou věcí a není těžké postavit si ji okolo.

Přečtěte si také Koupelnám letos vládne okázalost nebo Koupelnový nábytek musí být především praktický

Fotografie