Koupel není jen k umytí. Jak díky ní načerpat novou energii?

Ideální je mít vanu, ale užívat si klidu a zbavit se stresu a starostí můžete samozřejmě i ve sprše. Pokud ale máte vanu, neváhejte si ji napustit co nejplnější, přidejte koupelovou sůl a pěnu a ponořte se do ní až po bradu. Pusťte si relaxační hudbu, zavřete oči a jen rozjímejte. Brzy z vás opadne stres, hřejivá voda bude příjemně omývat všechny vaše údy a za chvíli zmizí i únava. Budete se náhle cítit dobře, odpočinutě, znovu do vás bude proudit energie, kterou všichni tak moc potřebujeme. A až opustíte vanu, budete se cítit doslova jako znovuzrození.

Vylepšení relaxu

Pobaví vás občas ty scény v hollywoodských filmech, v nichž si hlavní hrdinka užívá koupel ve vaně plné pěny, v jedné ruce rozečtenou knihu a ve druhé sklenku šampaňského? Ale proč by to mělo být něco nereálného? Podobný zážitek si můžete dopřát i vy. Stačí jen si vše předem přichystat, vklouznout do vany a opatrně vzít knihu, abyste ji nenamočili a tím nenávratně nezničili. Ze sklenky pak můžete v průběhu koupele upíjet svůj oblíbený nápoj, který vám pomůže rychleji se „hodit do pohody“. Na svou literární půlhodinku nebo hodinku se pak budete pokaždé nesmírně těšit a stane se nejoblíbenější částí vašeho dne.

S masáží je to ještě lepší

Máte-li doma masážní nebo vířivou vanu, ale většinou ji nepoužíváte, protože si dáte zkrátka jen rychlou sprchu, měli byste tento svůj uspěchaný návyk rychle změnit. Příjemná masáž je totiž lepší než cokoliv jiného, pomůže vám uvolnit se a vaše svaly to nesmírně ocení. Pobyt v bublinkách vířivky je také velmi příjemnou záležitostí, a to ať už si ho užíváte sami nebo třeba s partnerem.

I v tomto případě se dá spojit se sklenkou nějakého chutného nápoje, čtením, poslechem hudby, případně sledováním oblíbeného pořadu (i když telefon či tablet do vany je velmi riskantní záležitostí a lepší je pořídit si na něj speciální stojan, který ho bude držet jistěji než vaše ruce).

Bylinkami pro zdraví

Koupel se může stát nejen prostředkem pro relax, ale i pro zlepšení zdravotního stavu. Můžete do ní totiž přidat různé příměsi, které zlepší váš zdravotní stav. Třeba ve formě olejů, tablet, koulí a dalších.

Skvělá je meduňka, která uklidňuje mysl. Máta nebo termální soli zase dokážou zlepšovat stav vaší dýchací soustavy. Chmelová lázeň připomínající trochu koupel v pivu zase zlepšuje stav pokožky a příznivě působí na mozek.

Další způsoby, jak pomoci své psychice, se můžete dočíst v našem článku Barvy, které by ve vaší koupelně neměly chybět, případně si počtěte o tom, V čem se myly naše babičky.

Fotografie